Komentáře k článku

Zlaté webdesignérské pravidlo

Víte, co byl JESPR? A víte, jaké problémy způsoboval? Dnes se JESPR vrací z druhé strany, a na významu tak nabývá opět Zlaté webdesignérské pravidlo. Že nevíte, které z té řady zlatých pravidel mám na mysli? Přece to jediné, které si opravdu zaslouží být pravidlem, a ne dogmatem. To o uživateli a jeho prohlížeči.

Zpět na článek

5 komentářů k článku Zlaté webdesignérské pravidlo:

 1. klusik

  Ach ty vzpomínky...

  Jojo, nostalgie … kde jsou ty časy, co jsme na střední s klukama vyrobili webovou stránku, kde byla miliarda gifů kopáčů, kteří si házeli hlínu sem a tam, bagrů, co ji házeli zpět a blikátek, která oznamovala, že „web je ve výstabvě“ ;) Ty byly zlaté časy webdesignu :-D

  A jsem rád, že nastaly ještě lepší časy, kdy weby dokonce vypadají hezky :-D

 2. vks

  a co nějaký standard, který by všichni uznávali?

  Myslím, že by bylo jednodušší udělat standard, podle kterého by se závazně všichni řídili. Nejlépe aby ten standard byl nějaký modulární a prohlížeč se identifikoval tím, jaké moduly podporuje.
  V současné situaci je to děs, kdy si každý web musí tipovat, o jaký prohlížeč se jedná a co asi umí. (za předpokladu, že prohlížeč nepodvádí)

  1. Vojtěch Dobeš

   Re: a co nějaký standard, který by všichni uznávali?

   Tak to ale dnes docela je: díky knihovnám jako Modernizr už není třeba se ptát: „Kdo jsi?“ ale „Co umíš?“ – modularita. A v případě Webkitu jde navíc ještě o to, že umí o řád více věcí, než konkurence. Takže nejde o tipování, ale o „Webkit umí, ostatní mají smůlu, neumí“.

 3. kamilparal

  aplikace pro převod webů do formátu pro čtečku Kindle

  >> Platnost pravidla jsem si ověřil před nedávnem, když jsem psal aplikaci pro převod webů do formátu pro čtečku Kindle.

  Bylo by možné tu aplikaci zveřejnit?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3382