Komentáře k článku

Změňte své stránky na elektronickou knihu

Mnozí z nás se stali v majiteli čtečky Kindle – a pokud ne my, tak mnozí naši čtenáři či uživatelé našich webů. Je tedy na místě zabývat se možností, jak nabídnout náš obsah pro jejich čtečku. V článku si ukážeme, jak vygenerovat „e-book“ z čistého HTML, které máme v redakčním systému stejně už po ruce.

Zpět na článek

13 komentářů k článku Změňte své stránky na elektronickou knihu:

 1. Irena

  Poslat na Kindle

  Docela by se hodilo pod všemi články tlačítko Poslat na Kindle. Zatím to řeším na tři kliknutí přes Instapaper.

 2. David

  A co automatické generování?

  Lze automaticky generovat *.mobi z webových stránek? Například pomocí php?

 3. josefrichter

  filozofická otázka

  A je tohle ta správná cesta? Když už autor zmiňuje to zlaté webdesignerské pravidlo „HTML kód by měl být napsaný bez nějakých implicitních předpokladů stran toho, jaké zařízení čtenář použije.“

  Proč teda vlastně připravovat velmi specifický formát pro velmi specifické zařízení jako je Kindle? Neměl bych se snažit o nějaký relativně flexibilní layout, ale zbytek práce nechat na browseru konkrétního zařízení? Abychom nakonec kromě verzí pro IE6, IE7+8, IE9+ a WebKit+Firefox nakonec nedělali ještě další pro Kindle, iPad, Galaxy Tab, iPhone, atd. atd. Nepodbízím odpověď, ptám se na váš názor.

  1. Timy

   Re: filozofická otázka

   Já si myslím, že Vámi popsaný postup je obecně správný, ale v praxi může narážet na nějaké limity. Například pokud bych si chtěl uložit do Kindlu nějaký článek i s obrázky, musel bych si uložit jak zdrojové HTML, tak i ty obrázky a v Kindlu bych měl nepořádek. A hlavně — v HTML nemusím být schopen popsat vše, co mi nabízí formát mobi (například pagebreak).

  2. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: filozofická otázka

   V zásadě ano, máte pravdu. Spíš bych ale na celou věc nahlížel jako na určitý specifický způsob zabalení HTML+obrázků+me­tadat, a to především z praktických důvodů. Já jsem to v článku opomněl zmínit – .mobi je univerzální formát, který umí číst nejrůznější čtečky, palmtopy a SW, to není „Kindle-specific“ – .mobi je čitelný na iPadech (Kindle for iPad, Stanza reader, Kobo, eReader), Androidech atd. atd., stačí hledat jen „ebook reader“. :)

 4. PMD

  Kdo by chtěl číst knížky na černobílém zařízení? Dneska…?

  Autor to jistě ví, ale hodí se upřesnit, že e-ink není černobílé LCD, a není to ani starší technologie než LCD. E-ink byl vytvořen speciálně pro svou nízkou spotřebu, tloušťku a hlavně pro příjemné čtení dlouhých textů.
  Pokud někomu vadí, že to není barevné, podle mě neimplikuje černobílé~zas­taralé, ale především nepochopil, že Kindle není univerzální tablet, ale čtečka knih.

 5. Nabla

  Tak nevim

  Tak nevim, mam Kindle novy, moc se v tom jeste neorientuju.
  Zkousim pomoci kindlegen prevest html ktere jsem si sosnul pomoci wget, nechal jsem zkonvertovat linky, takze ted mam kus webu lokalne na disku, hyperlinky v browseru chodi, proste stazene stranky. Ma to prvni rekneme index.html a v nem jsou jen hyperlinky na dalsi fajly (takovy obsah).
  Kindlegen me serve ze pry Warning(prcgen): Hyperlink not resolved
  a to na vsech (funkcnich) linkach v celem obsahu… to nechapu…

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3399