Doctrine 2 – Optimalizace výkonu
V tomto článku si představíme způsob, kterým můžeme zvýšit výkon a snížit nároky webové aplikace využívající Doctrine 2 s minimálním zásahem do aplikace.
V tomto článku si představíme způsob, kterým můžeme zvýšit výkon a snížit nároky webové aplikace využívající Doctrine 2 s minimálním zásahem do aplikace.
Grafové databáze se staly nástrojem používaným v softwarových řešeních v různých doménách a dalece překonaly vize svých tvůrců. Do podvědomí obecné veřejnosti se dostaly zejména Panama a Paradise papers. Přijďte se dozvědět více…
Pokud vás zajímá fulltextové vyhledávání, logování nebo obecně analýza většího množství dat, neměli byste minout první konferenci ElasticSearch, která proběhne 24. října v prostorách kongresového centra Pražského IKEMu. Akce je pořádána pod záštitou…
Jakub Kulhan dával na Twitteru odkaz na slajdy o nejlepší praktikách v Doctrine. Protože se o práci s databází zajímám, slajdy jsem si prošel. Některé praktiky mi přijdou dobré, některé věci bych řešil jinak. Určitě si projděte i ty slajdy, já reaguju jen na to, co mě dovedlo k zamyšlení.
Vyvíjíte nebo se jen zajímáte o programování a věci okolo něho? Tak neváhejte a přijďte se dozvědět více o radostech a strastech ze života vývojářů. Přijďte posedět a poslechnout si, co se na…
Myslíte, že seřadit tisíce nabídek za pár milisekund je jednoduché? Připočtěte k tomu, že se řazení přizpůsobuje chování stovek online uživatelů. Aneb jak jsme spojili Elasticsearch, RabbitMQ, PHP a Go.
V úterý 8.září 2015 proběhne ve valašskomeziříčské gobelínce od 18 hodin další setkání webových tkalců. Jako první vystoupí bude Petr Bravenec z Rožnova a představí nám NoSQL databázi CouchDB, která před deseti lety…
Z minulého dílu víme, že Druid typicky čte zprávy z nějakého messaging systému, tvoří segmenty a tyto segmenty poté proplouvají různými částmi systému. Dnes se podíváme na to, jak vypadají data v jednotlivých segmentech.
Sraz všech zájemců o Data Mining, strojové učení, Big Data a Bussiness Inteligence se koná opět tuto středu 3.6. 2015 v 17 hodin v Brněském podniku Rockin‘ Café. Tentokrát bude akce rozdělena na…
Druid.io je distribuovaná databáze napsaná v Javě, která se skládá z několika částí. Těmto částem říkáme uzly (nodes) a jsou to separátní Java procesy. Základní instalace Druidu potřebuje alespoň čtyři uzly: Realtime, Historický, Koordinátor a Broker, přičemž každý z nich má jinou zodpovědnost. V článku si všechny čtyři uzly představíme.