Přejít k navigační liště

Archiv pro štítek: programování

Komentáře: 58

O mistrech, žácích a webových patlalech

„Manifest softwarového řemesla“ a varování před přebujelým programátorským egem vzbudilo před týdnem na těchto stránkách intenzivní diskusi. Mnozí komentátoři psali, že myšlenka „cechovního uspořádání“ není zas tak špatná – přitom, když se nad tím zamyslíme, jde o jasnou výzvu právě k vám, čtenářům.

Komentáře: 0

Ještě k programování

Zajímavý doplněk k páteční diskusi o programování přináší článek Billa WagneraEmbrace detail, and ignore detail at the same time. Upozorňuje na zásadní rozdíl mezi školním přístupem, kde je potřeba, aby student poznal každý detail, porozuměl…

Komentáře: 44

Když je kreativita překážkou

Obecně se věří, že úspěch v kreativní profesi, mezi které patří i velká část softwarové vývojařiny, je přímo úměrný kreativitě. Tedy že čím víc nápadů, tím líp. Bohužel to neplatí tak doslova; mnohem důležitější bývá schopnost své nápady ukočírovat a kreativitu omezit. Nebo alespoň najít někoho, kdo nám ji omezí.

Komentáře: 7

Pískoviště pro programátory

Napíšete zajímavý kus kódu a chcete ukázat světu, jak funguje. Nebo chcete poslat do konference kód, který nedělá to, co dělat má a vy ne a ne přijít na příčinu. Anebo chcete zveřejnit ukázku a říkáte si, že by bylo fajn, kdyby čtenářům fungovala v prohlížeči. Zkuste některé ze služeb popsaných v článku.

Kontrolní číslice čárového kódu (úloha z kroužku programování pro děti)

Kolik lidí si podle vás v supermarketu kontroluje účtenku, aby se ujistili, zda jim namarkovali vše správně? Obvykle ne mnoho, jelikož čárový kód je tak spolehlivý, že mu důvěřují, že funguje. (Já tedy vídám, že si to lidé kontrolují a namátkově to dělám tady. Přeci jen je tam lidský prvek, ne vše se markuje podle kódu, případně může být zboží špatně přiřazeno).