Vimdiff – nástroj drsňáků
Používání vimdiffu jsem se dlouho vyhýbal, ale došlo i na mě. Podělím se s vámi o své zkušenosti.
Používání vimdiffu jsem se dlouho vyhýbal, ale došlo i na mě. Podělím se s vámi o své zkušenosti.
Je k dispozici druhé vydání knihy Pro Git. Můžete stahovat i v PDF/ePUB/mobi. Tištěná verze bude k dispozici od 26. 11. na Amazonu. Pokud preferujete češtinu, první vydání je ke stažení dispozici v…
Verzovací nástroje pro správu zdrojových kódů jsou už mezi vývojáři poměrně široce akceptované. Server techPortal zveřejnil obšírný článek na téma verzování databází, v němž představuje postupy i vhodné nástroje.
V minulém článku jsme ukázali, že Git je nástroj pro správu verzí, který je zároveň velmi jednoduchý i velmi flexibilní. Především nám však nevnucuje pečlivé plánování pracovních postupů a neříká „to jsi nejdřív měl…“ Dnes se podíváme na to, zdali to platí i při práci s větvemi (branch) a jejich slučováním (merge).
Přinášíme vám první část pětidílného seriálu o tom, co vám může nabídnout verzovací systém Git. Budeme se v něm spolu s Karlem Minaříkem, propagátorem tohoto systému v ČR, věnovat jak obecným důvodům, tak okrajovým či unikátním vlastnostem Gitu. V dnešní části se zaměříme na svobodomyslnou povahu Gitu.
Tenhle článek jsem chtěl napsat už několik let. Pořád jsem to odkládal s tím, že časem ještě získám víc zkušeností a tak to bude mít větší, komplexnější váhu. Že pořád na to bude jednou dost času. Ale tak to v životě nechodí… jednou přijde čas a uvědomíte si, že věci, která vás kdysi extrémně přitahovaly, vám najednou nic neříkají. A že pokud to neuděláte teď, tak už to neuděláte nikdy.
Po roční přestávce se 15. června do Prahy opět vrací největší konference pro mobilní nadšence ve Střední Evropě mDevCamp. Návštěvníci mají šanci osobně se setkat s autory slavných světových i českých aplikací, sledovat přednášky světových špiček, účastnit se workshopů a potkat tisíc lidí z celé Evropy.