Grid v návrhu uživatelského rozhraní — jednodušší, než si myslíte, ale důležitější, než jste čekali
Nic nového pod sluncem. Bootstrap, vertikální grid, horizontální grid. Spočítejte, nastavte, pochopte a porušujte. Co jste o gridu možná nevěděli.
Nic nového pod sluncem. Bootstrap, vertikální grid, horizontální grid. Spočítejte, nastavte, pochopte a porušujte. Co jste o gridu možná nevěděli.
Nedostatečným kontrastem na webech jsme postižení úplně všichni, bez ohledu na nastavení našich očí, displejů nebo momentální nálady slunce. V článku se podíváme blíže na doporučené minimální hodnoty kontrastu, jeho měření a také nastavování barev u projektu s ohledem na něj.
Při tvorbě nové verze Fakturoidu jsme zvolili atomická CSS. Dost možná máte proti našemu zápisu class=“flex mb-3 p-3 b b-secondary bg-secondary-lighter br-2 bs-1″ výhrady. Nevadí. My našemu přístupu věříme a pokusíme se ho obhájit. Pojďme na to.
Schválně jsem text nenazval „jak optimalizovat weby pro iPhone X“. To, co zde ukazuji, je totiž běžný a ve standardech W3C zanesený způsob přípravy webů na zařízení, která mají jiný než hranatý tvar obrazovky.
BEM je způsob, jak pojmenovávat třídy v kaskádových stylech tak, aby se vám nepletly jejich různé typy. V článku vám jej představíme.
Dobrá, takže designér to všechno ví! Proč by to tedy měl číst znovu? Možná to už zapomněl? Možná začíná a chce začít dobře? Nebo plánuje nad sklenkou whisky polemizovat se svým kolegou, jak by se ten design měl vlastně dělat?
Pomocí CSS pseudo třídy :visited jde měnit jen některé styly navštíveného odkazu. Víte které?
Web se neustále vyvíjí. Nabobtnává, přidává novou funkcionalitu a zároveň zjednodušuje stávající technologie. Právě se nacházíme na dalším evolučním kroku webu, a tím je zjednodušování. V čem je ale háček?
Co je to CSS reset? Používat ho, nebo ne? Jaká jsou pro a proti.
Nedávno proběhla vývojářská konference WWDC od Apple. Které novinky v Safari 9 budou zvláště pro webdesignery a frontendisty přínosné a bylo by je škoda minout? Není jich mnoho.
Po 3⁄4 roce práce v Golangu jsem se vrátil na chvíli k Javě. Doufám, že jen dočasně. Protože, když člověk na dostatečně dlouhý čas vypadne z prostředí, kde dlouhodobě pobýval, a vrátí se zpět, najednou mu dojde, jak jsou některé věci obskurní. A jak některé věci, které byly vymyšleny s nejlepšími úmysly pomáhat, ve skutečnosti práci zatemňují a ztěžují. Je to, jako když žijete v prasečáku a už si pak neuvědomujete, že prasata smrdí.