Přejít k navigační liště

Seriál: ORM test PHP frameworků (9 dílů)

V současné době je k dispozici značné množství různých frameworků na tvoření webových aplikací. V tomto testu jsme se zaměřili na porovnání 14 nejznámějších s ohledem na jejich odezvu při práci s databází. A sice na CakePHP, CodeIgniter, DooPHP, Jelix, Kohana, Laravel, Nette, Prado, Qcodo, Recess, Seagull, Symfony, Yii a Zend Framework.

Komentáře: 27

Spouštíme letní ORM test PHP frameworků (díl 1)

V současné době je k dispozici veliké množství různých PHP frameworků, které usnadňují práci při tvorbě webových aplikací. Všechny mají specifické vlastnosti a ne vždy je úplně snadné zvolit ten pravý. Problém nastává ve chvíli, kdy chce programátor najít nějaký hromadný srovnávací test a podle něj se rozhodnout, který framework využít.

Ať vás bezpečnostní chyby nenachytají na švestkách

Na konci srpna byla v oblíbeném PHP frameworku Nette objevena a obratem opravena zákeřná chyba. Přestože autor frameworku, David Grudl, udělal snad všechno možné i nemožné, někteří se o ní nedozvěděli včas a nestihli tak aktualizovat své weby a webové aplikace. Prozradím vám pár tipů nejen pro PHP, díky kterým dostanete echo o podobných problémech mezi prvními.