Aaron Swartz + HTTPS Everywhere

Před 2 lety, přesně 11. ledna 2013 spáchal sebevraždu Aaron Swartz (@aaronsw) – spolutvůrce RSS, Markdownu, proxy Tor2web, licence Creative Commons, redditu a dalších. Aaron byl soudně stíhán za hromadné stažení velkého množství věděckých časopisů z archívu JSTOR pomocí nástroje curl a skriptů keepgrabbing.py a keepgrabbing2.py, jehož zdroj se mi nepodařilo najít, ale byl údajně velmi podobný svému předchůdci. Swartz byl obviněn a hrozilo mu 50 let ve vězení. Některé zdroje uvádějí „jenom“ 35 let.

https everywhere

Aaron také napsal první verzi rozšíření HTTPS Everywhere pro Chrome. V současnosti je k dispozici verze i pro Firefox a Operu. Rozšíření vnitřně v prohlížeči přesměruje požadavky z HTTP na HTTPS a to bez vlastního odeslání daného požadavku na server a tím brání útokům, kterým se říká HTTPS Stripping. Aby se na HTTPS vnitřně přesměrovávalo, musí rozšíření HTTPS Everywhere o webu vědět. Některé weby již v seznamu jsou, další si můžete přidat ručně.

Rozšíření si nainstalujte, i když ani po přečtení prvního odstavce nevíte, kdo to Aaron Swartz byl.

Michal je webový vývojář a bezpečnostní p̶r̶ů̶výzkumník. První webové stránky vytvořil když ještě zuřila První válka prohlížečů, ve které to Netscape Navigator prohrál proti Internet Exploreru. Pořádá školení, zajímá ho bezpečnost a výkon, staví, boří a testuje webové aplikace. Přednášel na více než 70 konferencích a akcích, včetně konference WebExpo v Praze a konference Passwords v Las Vegas, na obou opakovaně.

Komentáře: 6

Přehled komentářů

Honza Javorek Film
Michal Wiglasz Re: Film
Honza Javorek ...nebo živě
tacoberu 35let za krádež?
Pavel Re: 35let za krádež?
Jakub Vrána Re: 35let za krádež?
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=14104