Annoying.js: jak otrávit uživatele webu nesmyslnými omezeními

Na pomezí mezi ironií a vážně míněným příspěvkem je článek „Annoying.js: How to be an asshole“, který popisuje obvyklé nešvary začínajících webdesignérů, kteří ve snaze zabránit lidem v kopírování či dalších „nevítaných“ činnostech, nebo naopak ve snaze o co největší věrnost webu ignorují pravidla přístupnosti. Výsledkem jsou stránky, na nichž prohlížeč mění velikost, kde nelze kliknout pravým tlačítkem myši, označit text, zkopírovat text, stránky z nichž nelze odejít a mnoho dalších podivuhodných funkcí.

Kilian Valkhof shromáždil různé podobné kousky do jedné knihovny, kterou nazval přiléhavě Annoying.js. Ale svět není černobílý, takže sám autor upozorňuje, že jsou chvíle, kdy mají některé z těchto technik své opodstatnění, zejména při psaní webových aplikací (např. pro tablety) – můžete zakázat „náhodné“ vybrání textu popisků UI nebo předefinovat „kontextové menu“.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2207