Antisocial: 3D demo pro canvas i s editorem

Dočkáme se na webu 3D animací bez použití pluginů? Se značkou canvas to bude možné. Alespoň takový příslib můžeme očekávat po shlédnutí krátkého dema Antisocial, které předvádí jednoduchou 3D animaci.

Pro tvorbu dema byl vytvořený celý javascriptový framework postavený nad jQuery. Pokud si spustíte editor, můžete upravovat a mixovat jednotlivé animační sekvence. (Jak dlouho bude trvat, než bude takto portované kompletní 3D Studio? Nezkusíte si někdo vytvořit vlastní 3D animaci přímo v prohlížeči?) Demo funguje jen v prohlížečích podporujících canvas (Firefox, Opera, Safari, Chrome). Pozn.: Se zmíněnou absencí pluginů to není u uvedeného příkladu úplná pravda. Pro zvukový doprovod byl použit Flash. (Zdroj: simonwillison­.net)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 6

Přehled komentářů

fireFox DEMO
Keny S tím flashem..
Pitel Re: S tím flashem..
Anonym Re: S tím flashem..
Pichi Re: S tím flashem..
Havran Re: S tím flashem..
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=75