API Mashup Contest – příležitost prodat Váš internetový nápad mentorům a investorům

Cílem soutěže je spojit autory dobrých internetových nápadů využívajících nějaké API se zkušenými mentory a investory. Máte zajímavý nápad a potřebujete si ověřit, jestli má váš projekt šanci uspět? Hledáte investora, který bude chtít zbohatnout s vámi? Potřebujete mentora, který vám poradí s marketingem? Chcete se zviditelnit a váš projekt rozvinout? Pak je soutěž pro vás.

„Nápad zorganizovat podobnou soutěž jsem dostal na loni v Londýně, kde jsem potkal člověka, který tam organizoval něco podobného s následným ‘speed-datingem’ s investory. Fascinuje mě kolik zajímavých projektů, zejména mapových, vzniklo namixováním API. Zdroje API jsou nepřeberné, hodně bylo namixováno, vždy mě ale něco překvapí,“ říká organizátor soutěže Pavel Čurda, podnikající na internetu v affiliate a lead generation marketingu a dodává: “Bylo by fajn, kdyby startující internetoví nadšenci nehledali investory a mentory v televizních estrádách, ale spíše na platformách typu ycombinator.com, hackfwd.com, anebo u nás.”

Do soutěže se mohou přihlásit jednotlivci nebo libovolně velké týmy do 31. března 2011. Více o soutěži je na www.api-mashup.com. Není třeba mít funkční web, stačí dobře promyšlený nápad. Hodnotitelé projektů a mentoři pocházejí převážně z řad zkušených internetových podnikatelů nebo mají blízko k akademické půdě. Každý projekt v průběhu dubna bodově ohodnotíme a poskytneme autorům stručný komentář. V květnu napojíme autory zajímavých projektů na mentory a investory (jsme napojeni na zhruba 15 lidí, kteří mají zájem investovat do 500 tis. Kč do zajímavých internetových nápadů). Mentorem a investorem se mohou stát i hodnotitelé.

Tým, který bude hodnotit Vaše projekty:
Pavel Čurda – investor
Jiří Donát – A.T. Kearney, konzultant v IT a telekomunikacích
David Dostál – investor
Dan Franc a GUG.cz (Googe User Group)
Pavel Kotyza – šéf mobilních a datových služeb Mediatelu
Miloš Lenoch – zakladatel nejremeslnici.cz, vítěz soutěže Startup Show 2009
Olda Neuberger – zakladatel úspěšné online seznamky Libimseti.cz
Jan Šedivý – ex Google, dnes vyučující na Fakultě elektrotechnické ČVUT
Josef Šlerka – šéf vývoje a výzkumu ve společnosti Ataxo Interactive, zároveň vede Studia nových médií na FF UK
Wei Hai Chu, investor a šéf Elephant Orchestra

Zdroj: TZ

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2056