Aplikace pro Android snadno v jazyce Processing

Ti, kdo četli článek o měření veličin s Arduinem, jazyk Processing už znají. Pro ostatní doplním citaci: …cílem tvůrců Processing bylo nabídnout jednoduché programovací prostředí pro vytváření vizualizačních programů k hardwarovým kitům. V referenci k jazyku nalezneme nejen běžné funkce jako v každém minimálním C/C++, ale i funkce pro práci se sériovým portem (pro komunikaci s vývojovým kitem), pro práci s myší a klávesnicí, pro ukládání či načítání dat, a především pro práci s grafikou. Odstíní vás od problémů s grafikou a periferiemi, soustředíte se jen na to, jak se mají zpracovávat data, a neřešíte, jestli použít SDL nebo Allegro nebo volání systému nebo… co všechno. Navíc je napsaný v Javě a funguje jak na Linuxu, tak i na Macu a Windows.

Processing je však dostupný nyní i pro Android. Postup instalace i vytvoření jednoduché interaktivní aplikace ukazuje článek Processing & Android.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1636