Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » BrowserQuest – experiment s massive multiplayer v HTML5

BrowserQuest – experiment s massive multiplayer v HTML5

Zprávičky Různé

Little Workshop s Mozillou představili BrowserQuest, experimentální massive multiplayer hru s klientskou částí vytvořenou v HTML5 pomocí canvasu a WebSocket. Zdrojové kódy najdete na Githubu, serverová část běží na Node.js. Hra se načítá velmi pomalu, ale pak už běží relativně svižně, hrát ji můžete nejen na desktopech, ale i na mobilních telefonech a tabletech. Zatím ovšem pouze ve Firefoxu, Chrome, Safari a Opeře – IE bude WebSockets podporovat až od verze 10 – důvody.

BrowserQuest nemůže konkurovat současným počítačovým hrám, jedná ale o pěknou ukázku technologických možností. Další ukázky použití WebSockets najdete na webu WebSocket.org.

Pokud si hru nemůžete vyzkoušet sami, podívejte se na video:

(Zdroj: hacks.mozilla­.org)

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
blizz

no a teraz to porovnajme s 15 rokov starym everquestom http://flatrock.org.nz/static/frontpage/assets/info_and_tech/everquest.jpg :D

Čelo

Tak k porovnání jsou tu jiní hráči. Tady je jednoduchá grafika podle mne záměr. Oddechovka je to příjemná a zábavná a ani nevadí, že má dostupný zdroják :D

patrik.sima

Paráda! Mě se zrovna takhle grafika hodně libí. A myslím si, že nejsem sám.

pas

„Connecting to server…“

Pokud tam nemají fallback na HTTP polling (long nebo short) ani nevypíšou žádnou hlášku, proč to nefunguje, tak web socketům moc dobrou reklamu neudělají. Měli by si najmout nějaké zkušené flashaře na konzultace. ;-)

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.

Pocta C64

Za prvopočátek své programátorské kariéry vděčím počítači Commodore 64. Tehdy jsem genialitu návrhu nemohl docenit. Dnes dokážu lehce nahlédnout pod pokličku. Chtěl bych se o to s vámi podělit a vzdát mu hold.