Budoucnost webových fontů

Martin Michálek v článku Radost jménem @font-face píše o podpoře @font-face v připravovaném Firefoxu 3.1 a popisuje, proč jsou webové fonty důležité: Potřeba vkládat vlastní fonty je naprosto jasná, přirozená a nesouvisí s webem. Lidé se chtějí vizuálně odlišovat, webdesignéři chtějí dodržovat vizuální styl organizací pro něž pracují a uživatelé by jistě uvítali fonty, které se dobře čtou bez ohledu na operační systém jaký využívají.

Dále v článku shrnuje postoj jednotlivých prohlížečů k webovým fontům, neuspokojivou aktuální situaci a postupy, které wedesigneři používají, pokud chtějí webové fonty používat již dnes. O neshodách mezi prohlížeči, co se týče budoucnosti webových fontů jsme se zmiňovali nedávno i na Zdrojáku.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=193