5 komentářů k článku Chce si Google patentovat offline webové aplikace?:

 1. Petr Adamek

  A nemůže to být jenom ochrana pred patentovými troly?
  Velké společnosti si často patentují různé myšlenky a postupy především jako ochranu před patentovými troly. Např. IBM nebo SUN Microsystems vlastní tisíce patentů, ale obě společnosti deklarovaly, že je nebudou uplatňovat proti Open Source projektům, ale výhradně jako nástroj ochrany před patentovými spory ze strany jiných společností (viz IBM versus SCO, nebo SUN versus NetApp).

  Takže to může být klidně ten stejný případ a Google přistoupil k podání žádosti pouze proto, aby se za pár let neobjevil nějaký vykuk s patentem, který začne po všech ostatních požadovat licenční platby.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: A nemůže to být jenom ochrana pred patentovými troly?
   Je to jedna z možností. Ale počkal bych na vyjádření Googlu.

   1. ii

    Re: A nemůže to být jenom ochrana pred patentovými troly?
    To je pekne, ale co ak raz google bude vlastnit niekto iny a ten taky nazor nebude mat? A sme tam kde sme boli. SW patenty su skodlive a ich pouzitie je potom len otazkou kto ich ma prave v hrsti a to sa na mna nehnevajte asi my neovplyvnime ked uz budu vydane. Alebo?

  2. toby

   Re: A nemůže to být jenom ochrana pred patentovými troly?
   I kdyby to byla jen "ochrana", tak to neznamená, že je to správně. Pořád se jedná o podvod, kdy si patentují něco, co už je jinde specifikováno (HTML5, i když jen v draftu). Nechápu jak může mít takový patent naději na úspěch.

   1. McBig

    Re: A nemůže to být jenom ochrana pred patentovými troly?
    No první co mě napadlo, je že to je to ochrana před MS, neb těchhle zcestných patentů mají mnoho. Ovšem může to být i zcela soukromá záležitost ;)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=323