Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Cheatsheety: Taháky pro vývojáře

Cheatsheety: Taháky pro vývojáře

Zprávičky Různé

Nálepky:

I Opravdový Programátor (dle eseje Eda Posta) měl na stole kromě logaritmického pravítka i manuál operací JCL, otevřený na nějaké zajímavé stránce. Každý, kdo se učí nějaký programovací jazyk či techniku, ví, že hodina vlastní práce vydá za několik hodin čtení dokumentace – ovšem při učení je potřeba čas od času do manuálu kouknout, například na přesné znění nějakého atributu nebo syntaxi nějaké konstrukce. A v takovou chvíli se hodí taháky, neboli cheat sheets.

Cheat sheety najdete na různých webech, většinou velmi dobře zpracované někým, kdo se v oboru vyzná, a na nejrůznější témata. Pokud byste rádi nějaký takový rychlý přehled, podívejte se na weby Quickly Code nebo na DevCheatSheet.

Zdroj: WebWorkerDaily

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
BlackRider

Moc nechapu k cemu to je dobry. Ja vetsinou potrebuju library reference a pak google na vyhledani prikladu reseni konkretniho problemu.

Inkvizitor

Zprávička přece říká, že se to hodí při učení jazyka. Pokud budeš zkoušet třeba Haskell nebo jiný méně obvyklý jazyk, není to podle mě špatná pomůcka.

BlackRider

Nevim, ja kdyz zkousim novej jazyk, tak prvni co najdu je jednoduchej priklad, kterej pak upravuju k tomu co chci, aby delal. Z toho prikladu vetsinou syntax pochopim. Ale tak kazdej sme jinej a nekomu treba vyhovuje tohle…

Jaroslav

Cheatsheety považujem za užitočné. Iste, nie je to vec dennej potreby programátora, tým sú skôr manuály a strejda google. Tieto ťaháky sú dobré ak si chcete rýchlo spraviť prehľad o nejakej novej technológii a už tušíte, o čom asi bude. Príklad: Viete robiť Spring MVC a chcete si prečítať niečo o ASP.NET MVC. Prípadne sa pri práci s nejakým frameworkom „zaobjektujete“ a potrebujete sa dostať na začiatok… Mimochodom veľmi užitočný zdroj ťahákov je aj http://refcardz.dzone.com.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.