Daniel Glazman připravuje standard pro šablony webů

Daniel Glazman, předseda pracovní skupiny pro kaskádové styly u W3C, představil svůj nový projekt. Jedná se o specifikaci HTML+CSS Templates Manifest 1.0. Jaký problém řeší? Popisuje formát pro šablony webů. Těch je dnes spousta volně ke stažení, ale dokud nebude existovat formát pro jejich jednotný popis, nedokáží s nimi dobře pracovat další nástroje (např. WYSIWIG editory, které by mohly vámi staženou šablonu zařadit mezi své šablony).

Standardizovaný formát je jednoduchý. Spočívá v zabalení všech souborů šablony (HTML + CSS + obrázků) do formátu ZIP a přidání manifestu, který popisuje všechny obsažené soubory. Dan tento formát zároveň implementuje do editoru BlueGriffon, na kterém pracuje. V tuto chvíli se jedná o Danovu soukromou aktivitu, není ale vyloučeno, že využije své autority k jejímu dalšímu prosazení.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=403