Douglas Crockford volá po HTML4.2

Javascriptový guru a tvůrce formátu JSON, Douglas Crockford, volá po zastavení vývoje HTML5 a vzniku nové specifikace HTML4.2, která by se nesnažila ukrojit tak velký krajíc najednou.

Je nutné zcela přiznat, že HTML5 skutečně je větší než její dokončení předchůdci, na druhou stranu se jedná o pokus dohnat již tak dost zpožděný vývoj Webu. Vývoj HTML5 je již řadu let v plném proudu, u řady jejích částí se již objevily funkční implementace, těžko říct, zda by z jakékoliv větší změny vzešlo něco dobrého.

Pro připomenutí, Douglas Crockford patřit do té frakce členů pracovní skupiny tvořící novou generaci JavaScriptu, která se snažila zastavit příchod odvážné specifikace ECMAScript 4 a místo ní nastolit mnohem skromnější ECMAScript 3.1. V případě ECMAScriptu (JavaScriptu) se to podařilo. Jelikož do vývoje specifikace HTML Douglas nijak zapojen není, je jen těžké si představit, že by mohl mít přímý vliv i na osud HTML.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=565