Easy Youtube: videa i pro nevidomé uživatele

Stále více informací se na webu objevuje ve formě videa. Rozhraní serverů pro hostování videí je často nepřístupné pro nevidomé uživatele, a přitom řada hostovaných videí nabízí užitečný obsah i pro ně (např. záznamy z přednášek). Proto vznikl projekt Easy YouTube, který obsahuje rozhraní pro ovládání videí, se kterým si snadno poradí i hlasové čtečky.

Jak Easy YouTube funguje? Zobrazí video z YouTube a k němu přidá formulářová tlačítka se správnými popisky, která vložené video ovládají. Uživatelé mohou Easy YouTube snadno spustit pomocí bookmarkletu nebo skriptu pro GreaseMonkey. Ukázku přístupnosti Easy YouTube poskytuje krátké video, na kterém můžete pozorovat nevidomou uživatelku, která se snaží spustit video na Easy YouTube. (Zdroj: Scripting Enabled)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=43