Evropská komise řeší předinstalaci Internet Exploreru. Webové standardy ale řešit nebude

Opera Software podala před víc jak rokem stížnost k Evropské komisi, obsahující dva body. První se zabýval svázáním a předinstalací Internet Exploreru s operačním systémem Windows, ten druhý nerespektováním webových standardů v Internet Exploreru. (Konkrétně Evropská komise měla přimět Microsoft, aby webové standardy respektoval.)

Evropská komise se rozhodla žádostí zabývat a nedávno zaslala Microsoftu námitky ohledně předinstalace IE ve Windows. Druhý bod stížnosti mezi své námitky nezařadila, tudíž podpora webových standardů v IE nebude vynucována právní cestou. Standardista Peter-Paul Koch tento krok vítá:

Nemusíme se obávat politického zasahování do oblasti webových standardů; Evropská komise se správně rozhodla řešit pouze problematiku soutěžení na trhu. Jedná se o dobrou zprávu.

Internet Explorer je historicky známý jako prohlížeč, který webové standardy často nedodržoval. I přesto, že se tato situace může opakovat, je nutné poznamenat, že podpora webových standardů se v Internet Exploreru verze od verze zlepšuje, vývojáři IE např. nedávno zareagovali na kritiku odlišně implementované specifikace ARIA a upravili IE8, aby se choval dle specifikace.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 1

Přehled komentářů

dayvee skoda
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=429