Filip Hráček zveřejnil „nebezpečný“ návod k používání bankovního API

Před pár dny zveřejnil Filip Hráček z českého Googlu video popisující použití bankovního API Fio banky pomocí Google Apps Script. Pokud jste zatím pokročilé scriptování v Google Drive (dříve Google Docs) nepoužívali, je to pěkná ukázka jedné z jeho možností.

Již pod publikovaným videem se objevily první obavy, zda onen návod místo předvedení možností Apps Scriptu ve skutečnosti nemá vést uživatele k tomu, aby přístupy ke svým bankovním účtům svěřovali Googlu. Ty vyústili v dnešní článek na Lupě Google vám zadarmo zkontroluje bankovní výpis. Je o co stát? Ukázka:

Zbývá otázka, proč Google vůbec přišel s tak nebezpečným nápadem. Je to předběžný průzkum trhu zjišťující, jestli by nám vadilo, že se nám Google bude dívat do bankovního účtu? (Václav Novák)

Za naši redakci dodávám, že my se podobných návodů nebojíme, pokud programátorům ukážou zajímavé možnosti, tak je rádi na Zdrojáku opublikujeme (napište nám) a doufáme, že jednotliví čtenáři dobře zváží kdy a jaká data komu zveřejnit a komu ne. Ostatně jinak si nedovedu představit, že by mohl Zdroják ve stávající podobě existovat.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 1

Přehled komentářů

Honza Hracek
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=7532