Firebug 1.11 přináší řadu novinek

Firebug 1.11, který vyšel před několika dny, přináší řadu novinek a vylepšení, které vývojáře jistě potěší. Stručně vám představíme hlavní z nich, kompletní přehled najdete na hacks.mozilla.org. O barevném logování jsme už psali, nyní můžete logovat různobarevné zprávy, např. console.log("%czelena %czluta", "color:green", "color:yellow");. V panelu Síť najdete podporu pro protokol SPDY. Pokud vás zajímá rychlost zobrazování stránky, použijte v panelu Konzole příkaz performance.timing, získáte tím následující graf, ze kterého můžete podrobně zjistit, kolik času zabraly prohlížeči jednotlivé kroky potřebné pro zobrazení dané stránky počínaje prvotním DNS dotazem a zpracováním dokumentu konče (vychází se ze specifikace Navigation Timing).

Pokud v panelu CSS kliknete na nějaký selektor a zvolíte „Get Matching Elements“, zobrazí se vám seznam elementů stránky, na které se daný selektor vztahuje. Pomocí příkazu include můžete snadno načítat JavaScriptové soubory, takže kupříkladu jQuery do libovolné stránky načtete pomocí prostého include("jquery") (pozn.: pokud jste si nadefinovali alias jquery).

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2787