9 komentářů k článku Firefox 4 přinese podporu CSS calc():

 1. mamlasek

  calc vs -moz-calc

  ve specifikaci, na kterou je ve zpravicce odkaz, ale neni nikde zminka o „-moz-calc()“ … kdy sakra prestanou s tim -moz*, -webkit* ? pokud je to dle specifikace, proc to proste neni „calc()“ ?!
  takovahle featura je pak naprosto k ho* … webkit si udela svuj calc, ktery bude mit jine parametry, a pro IE budeme mit zase nejaky ten „filter()“ … vysledkem bude nevalidni cssko, ktere se bude muset stejne pro kazdy prohlizec upravovat zvlast… takze – cim si pomuzeme?

  1. Aleš Roubíček

   Re: calc vs -moz-calc

   Specifikace je ve stádiu Working Draft, takže chování calc není zdaleka finální. Prot ty vendor prefixy.

  2. MCZ

   Re: calc vs -moz-calc

   Ono u těch nových implementací, které ještě nejsou „prověřeny“ nebo jejichž specifikace nemusí být úplně finální, to prefixování má docela smysl.
   Přinejmenším u webkitu pak dochází po čase k přejmenování na obecný název (v nových verzích Chrome funguje -webkit-border-radius i border-radius).
   Je to také mnohem lepší, než přístup Opery, která když se k nějaké implementaci CSS3 konečně dobelhá, použije standardní název a implementaci nedotáhne dokonce (viz tento bug http://www.ubervu.com/conversations/blog.attrakt.se/2010/04/annoying-opera-css3-bug-input-border.html , který v současné době stále není opraven), což použitelnost obecného pojmenování (tj. „border-radius“) samozřejmě sráží.

 2. Rado

  Niektore veci su riesitelne uz teraz

  Prvy aj druhy priklad sa da pomocou box-sizing: border-box riesit uz teraz a netreba cakat.
  V prvom staci definovat neviditelny ramcek o sirke 1em
  V druhom jednoducho staci nastavit border-box a sirku 100%
  :)

  1. pas

   Re: Niektore veci su riesitelne uz teraz

   Ano. Užitečnější by bylo, kdyby se deklarativně v CSS šlo ve výpočtu odkázat na aktuální rozměry nějakého jiného konkrétního boxu… Nechystá se to?

   1. juraj

    Re: Niektore veci su riesitelne uz teraz

    Dávno to existuje v podobe expression(). Škoda, že tieto vychytávky Internet Explorera sa zvyknú ignorovať.

    1. pas

     Re: Niektore veci su riesitelne uz teraz

     No, to není úplně ono, to je mix CSS a JavaScriptu, je to tudíž závislé na JS a navíc neefektivní z hlediska výkonu. Lepší je pak použít čistý JS.
     No možná to, co si představuju, je nesmysl, nevím… inspiruju se Flexem, ovšem tam se deklarativní zápis nakonec přeloží do ActionScriptu, takže možná je rozumnější zaměřit se na JS frameworky a nekomplikovat CSS…

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1274