4 komentářů k článku Flash není jediný nástroj pro RIA: OpenLaszlo 4.8.0:

 1. pas

  pestrost

  Ano, myslím, že obecný trend bude oddělování platforem od nástrojů/frameworků a v podstatě s každým nástrojem bude moct tvořit aplikace pro každou platformu (odmyslíme-li si umělé restrikce Applu, které podle mě budou časem neudržitelné). Příkladem z jiného, ale podobného soudku je Elips Studio (http://www.openplug.com/products/elips-studio), které umožňuje souběžný vývoj pro různé mobilní platformy (zatím včetně sporného iPhonu).

  1. peter

   Re: pestrost

   > Ano, myslím, že obecný trend bude oddělování platforem od nástrojů/frameworků a v podstatě s každým nástrojem bude moct tvořit aplikace pro každou platformu.
   Tento tredn je tu uz dost dlho, ale nejako sa to neda realizoavt v praxi. Neverim, ze MS nastroje budu produkovat aplikacie pre Mac, alebo Linux. Opacne je to asi o tom istom.

   1. pas

    Re: pestrost

    No spíš je to šance pro malé projekty, které chtějí dělat „compatibility layer“ a cílit na širší portfolio platforem (jako to OpenLaszlo nebo ElipsStudio), ale i třeba MS už dřív ohlásil, že chce umožnit vyvíjet ve VisualStudiu aplikace pro iOS (jsem zvědavý, jak to dopadne, když to Apple zakázal Adobe).

   2. huh

    Re: pestrost

    Vzdyt implementace silverlightu pro linux a macy uz existuje – moonlight. Prenosy z MS na webu CT pres to jedou pomerne bez problemu.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1352