GDG Open Hardware Hackathon

Open Hardware Hackathon, který se koná 24.-25.10. v Praze, není určen jen pro zkušené hardwéráře, ale pro každého, kdo se chce něco naučit. Na místě bude k zapůjčení hardware z rodiny Arduino a věřte, že s Arduino se naučíte pracovat za chvíli a budete schopni dokončit celý projekt během soboty. Pokud budete potřebovat vyrobit nějaký mechanický díl, tak bude na místě připravena 3D tiskárna Prusa Mendel i3, s kterou vás naučíme také zacházet.

V pátek proběhnou úvodní přednášky, rozdělení do týmů a výběr gadgetů. Sobota bude o krátkém představení projektů, vývoji, a snaze oživit svůj gadget a přimět jej dělat něco zajímavého. V sobotu ve 18:00 nastane konec vývoje a budou následovat prezentace výtvorů a vyhlášení těch nejzajímavějších nápadů. A pak bude následovat afterparty!

A cože si budou účastníci moci vyzkoušet? Kromě základního RaspberryPI a Arduino UNO, budou k dispozici i pokročilé hračky, jako je Arduino Robot nebo Arduino Bluetooth autíčko. U DYI gadgetů se však nezastavíme, programovat bude možné i několik dalších robotů, které mají SDK.

Na akci je samozřejmě možné si přinést vlastní gadget, na kterém je možné realizovat vlastní úmysly. Veškerý kód, který během akce vznikne, je však nutné vytvářet jako Open Source, již během akce se bude vše verzovat na GitHubu. To je přeci idea Open Hardware!

Do týmu je nutné mít alespoň jeden notebook, vhodné je mít jich víc, urychlí to vaši práci. Některé projekty se umí dobře propojit s různými smartphony či tablety, pokud se chcete do něčeho takového pustit, je vhodné si je přinést. Na místě budou k dispozici různé pomůcky (kleště, dráty atd.), ale pokud máte i nějaké vlastní, doporučujeme si je přinést, neboť si pak nebudeme všichni muset půjčovat těch pár, které seženou orgové.

Detailní informace a odkaz na registraci.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=13606