8 komentářů k článku Go, nový programovací jazyk od Google:

 1. Honza

  Hmmm

  Další jazyk s céčkovou syntaxí, fuj. Je tu spousta jazyků, v nichž napsaný zdrojový kód je snadno přehledný a pohodlně se v nich píše (např. Python, Lisp, …), tak je IMHO škoda kazit jazyk např. zbytečnými středníky na koncích řádků, složenými závorkami, apod.

  Ale jak tak koukám, tak Go zabíjí jiné věci, například to že obsahuje „goto statement“, „switch statement“, a spoustu dalších obskurních konstrukcí.

    1. Timy

     Re: Hmmm

     Lisp má své výhody i v přehlednosti, například maximální soudržnost v syntaxi. Prakticky vše (definice funkce, definice makra, volání funkce/makra, podmínky, cykly atd.) má tvar:

     (název-funkce-makra-atd parametr-1 parametr-2 ... parametr-n)

     …což je na jednu stránku výhodné, na druhou stranu jsem si ani po třech semestrech programování v Lispu nezapamatoval definici do cyklu, který tam vypadá následovně:

     (do ((temp-one 1 (1+ temp-one))
         (temp-two 0 (1+ temp-one)))
        ((= 3 temp-two) temp-one))
  1. Jakub D.

   Re: Jazyk s hello world na 5 řádků nemůže být simple

   Tak to Googlu prej: uz maji vlastni vyhledavac, OS, browser, office, mail a ted se proste rozhodli pridat i vlastni jazyk. Jen se trochu bojim pomyslet, co se rozhodnou do sbirky pridat priste :-))

 2. Radek

  Windows

  Jen mi tam chybi podpora pro Windows…

  Chapu, ze na tomto serveru se na me asi budete tvarit zle, ale snad je dobry, kdyz se da aplikace napsat multiplatforme…

  1. Bruce

   Re: Windows

   viz oficialne FAQ:

   Why doesn’t Go run on Windows?

   We understand that a significant fraction of computers in the world run Windows and it would be great if those computers could run Go programs. However, the Go team is small and we don’t have the resources to do a Windows port at the moment. We would be more than willing to answer questions and offer advice to anyone willing to develop a Windows version.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=936