Herdict: služba pro oznamování nefunkčních webů

Herdict je jednoduchá služba v trendu Web2.0. Její princip je prostý. Pokud se nemůžete dostat na váš oblíbený web, ať již z jakéhokoliv důvodu, můžete tento problém do Herdictu nahlásit (ať již přímo na webu nebo pomocí rozšíření). Na webu Herdict pak můžete zjistit, zda podobný problém nehlásil i někdo jiný, případně zda se problém neprojevuje jen v určité geografické oblasti.

Databázi Herdictu je možné prohledávat, můžete tak zpětně zjistit kdy a odkud byla nějaká (třeba zrovna vaše) služba nedostupná. A pokud máte rádi projekty typu Twittervision, můžete si spustit Herdometer a sledovat kde v tuto chvíli někomu právě něco nefunguje. Význam Herdictu běžným uživatelům vysvětlí následující vtipné video.

Herdict zatím nemá příliš uživatelů, ale v případě, že by se její uživatelská základna rozrostla, mohli bychom mít k dispozici zajímavá data.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=552