IE10 Release Preview pro Windows 7 bude v polovině listopadu

Zatímco Internet Explorer 10 je ve Windows 8 prakticky pořád (preview verze OS obsahovaly vždy preview verzi IE), poslední preview IE10 pro Windows 7 vyšla před 14 měsíci. Od té doby vycházely preview verze jen pro Windows 8. Za měsíc však konečně vyjde další preview verze pro Windows 7. Po sběru a zapracování podnětů od uživatelů bude následovat vydání finální verze.

Novinek v Internet Exploreru 10 je skutečně mnoho. Největší dopad má asi nový HTML5 Quirks režim, který se stává výchozím režimem kompatibilního zobrazení. CSS gradienty, animace, přechody a transformace stejně jako IndexedDB, ligatury písma a metodu requestAnimationFrame je možné použít i bez prefixu ms-, protože se jedná o stabilní specifikace implementované v alespoň dvou prohlížečích jiných než IE10. S prefixem ms- je možné použít CSS flexible box layout, grid layout, regions a device adaptation.

Internet Explorer 10 doznal obrovského nárůstu výkonu ve vykreslování a vykonávání ECMAScriptu. Do bytekódu se překládají jen ty části zdrojového kódu, které se budou vykonávat (projekt JSMeter z Microsoft Research). Překladač nyní podporuje instrukce procesorů architektury x64 a ARM. Výpočty s čísly s pohyblivou řádovou čárkou jsou mnohem rychlejší. Přístup k vlastnostem objektů je daleko svižnější díky tomu, že si překladač dělá představu o vlastnostech objektu. Znovupoužití paměti probíhá na pozadí, což je dobré zejména pro hry. Ty většinou vytvářejí velké množství objektů každý vykreslovací cyklus a nedojde k zatuhnutí (v řádu milisekund) když je potřeba staré objekty z paměti odstranit, aby uvolnili místo novým.

Finální verze Internet Exploreru 10, která se nachází ve finální verzi Windows 8, by tak snad mohla být do konce tohoto roku dostupná i pro Windows 7.

Zajímám se o programování na platformě .NET, webdesign, webové prohlížeče, sémantický web a ontologie. Působím jako Microsoft Student Partner. Své technické články vydávám na blogu Dajbych.net.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2745