Internet Explorer 8 bude podporovat gettery a settery. Ovšem odlišně od dalších prohlížečů

Mezi novinkami nadcházející verze Internet Exploreru 8 RC1 se objeví i podpora getterů a setterů (viz MSDN specifikace), které zastánci objektového programování jistě uvítají.

Gettery a settery jsou již nějaký čas implementovány ve Firefoxu, Opeře i Safari (a v dalších prohlížečích postavených na Gecku a WebKitu), ale nebyly dosud zahrnuty v ECMA specifikaci (jelikož poslední specifikace ECMAScript pochází z roku 1999). Všechny implementace si řídí jejich použitím v JavaScriptu 1.5, jehož hlavním autorem je tvůrce JavaScriptu Brendan Eich, CTO Mozilla Corporation. Jak ovšem upozornil Anne van Kesteren, člen W3C a zaměstnanec Opera Software, připravovaná implementace v IE8 se od implementace v ostatních prohlížečích odlišuje.

Jak ale sám Anne van Kesteren přiznává, zdá se, že i připravovaná specifikace ECMAScript 3.1 se od JavaScriptu 1.5 trochu odlišuje. Ve výsledku je docela možné, že se IE8 správně řídí připravovanou specifikací, která se z důvodů, jenž zatím nejsou jasné, odchýlila od implementací prakticky ve všech prohlížečích. Celá situace je ovšem nyní trochu zmatená a bude dobré počkat na vyjádření skupiny pracující na ECMAScriptu 3.1

K TÉMATU: Spor o budoucnost JavaScriptu vyřešen

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=419