Nový zobrazovací mód IE8 již nebude podporovat expression

Prohlížeč Internet Explorer již roky podporoval vlastní rozšíření kaskádových stylů zvané expression. Je nutné říct, že na rozdíl od jiných rozšíření Internet Exploreru se expression u ostatních prohlížečů neujaly a webdesigneři je používali nejspíš hlavně na emulaci vlastností, které IE nepodporoval (min-width, max-width apod.).

Nová verze Internet Exploreru 8 přináší řadu novinek včetně rozsáhlejší podpory kaskádových stylů a zřejmě není velký důvod, proč expression dále používat. Proto je Internet Explorer 8 v novém standardním zobrazovacím módu již nebude podporovat. IEblog jako důvody kromě vyhovění standardům uvádí i bezpečnost a lepší výkon. V kompatibilních módech ovšem IE8 expression bude i nadále podporovat. (Zdroj: IEBlog)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=118