Internet Explorer 8 obsahuje logovací konzoli s rozhraním jako Firebug

Již od své druhé beta verze Internet Explorer 8 obsahuje novinku, kterou řada vývojářů jistě ocení. Jedná se o logování do konzole z JavaScriptu, které obstará jednoduchý kód console.log("Zdroják"). Javascriptovou konzoli si v IE8 zobrazíte klávesou F12 a následným zvolením záložky Script. Dobrou zprávou je, že API v IE8 je z velké míry shodné s API ve Firebugu. Přesněji řečeno v základních logovacích funkcích je API zcela shodné, pouze API Firebugu obsahuje navíc několik pokročilejších metod (např. console.trace() nebo console.time), které IE8 nepodporuje.

Pro vývojáře je to dobrá zpráva, znamená, že při ladění skriptů mohou zpravidla použít stejný kód pro ladění ve Firefoxu a IE8. Je jen škoda, že objekt window.console nebyl zatím nijak standardizován a nedostal se i do ostatních prohlížečů. Pokud nechcete, aby v ostatních prohlížečích způsobil chybu, musíte detekovat přítomnost vlastnosti console. (Pozn.: V případě, že použijete nástroj Firebug lite, můžete mít objekt console i v dalších prohlížečích.)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=490