Internet Explorer 8 umožní designerům používat CSS tabulky

Rachel Andrew ve svém článku popisuje nové vlastnosti kaskádových stylů, s jejichž podporou přijde Internet Explorer 8, které umožní tvorbu tabulkových designů pomocí kaskádových stylů. (Už jsme se o nich na Zdrojáku jednou zmiňovali v souvislosti s Kevine Yankem ze SitePoint.)

Internet Explorer 8 bude podporovat řadu nových hodnost vlastností display včetně vlastností určených pro tabulky: table, table-row, and table-cell a jedná se o poslední rozšířený prohlížeč, který jejich podporu ještě nemá. Jejich příchod ukončí komplexnost CSS layoutů a stane se posledním hřebíkem do rakve HTML tabulek používaných pro layout.

Celý článek je ukázkovou kapitolu z knihy Everything You Know About CSS Is Wrong!, kterou vydal Site Point. Více se z knihy dozvíte v dalším článku, který se jmenuje The Problem with CSS is ….

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 3

Přehled komentářů

Hoween Hřebík do rakve
David Grudl Re: Hřebík do rakve
Hoween Re: Hřebík do rakve
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=147