iPad bude nový IE6, tvrdí brazilský webdesignér

Tvrzení z titulku myslí jeho autor, webdesignér Miller Medeiros, obrazně, přesto jeho poznámka stojí za zvážení – prohlašuje to v kontextu komplikovaných HTML5 aplikací, využívajících pokročilé HTML5 techniky, video, canvas a CSS3. Svá tvrzení podpírá řadou problémů, na které aktuálně narazil při vývoji. Problémy při úpravách webu, co funguje v Chrome a Safari, pro iPad přirovnává k problémům s úpravami webů pro IE6, s tím rozdílem, že potřebné hacky a náhradní řešení ještě nejsou známá.

Web, co jsem psal dva týdny a ladil pro Firefox, připravím pro IE6/IE7 za hodinu, ale zabere mi tři dny, abych něco, co jsem během jednoho dne odladil v Chrome, připravil pro iPad.“ – což je prý stejný časový poměr jako v dobách, kdy ještě neznal všechny IE hacky a náhradní techniky.

(od Safari v iPadu) čekáme něco, čím není, naprosto stejně jako jsme od IE6 čekali, že bude mít schopnosti, výkon a spolehlivost jako poslední verze Firefoxu či Safari. Trvá to roky a spoustu verzí, než se technologie usadí a stane se stabilní; předčasné přijímání standardů a jejich špatná implementace vede jen k bolení hlavy. Stalo se to s IE6 a děje se to znovu se Safari v iOS.

Jeho pozorování lze celkem dobře zobecnit pro jakýkoli vývoj s „nejnovějšími technologiemi“ a měl by si jej přečíst každý, kdo věří, že „co odladí v Chrome na desktopu, to bude fungovat všude tam, kde je Webkit“.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1958