Jak na lepší upload souborů

Antonio Lupetti v článku File uploaders collection for web developers popisuje knihovny nabízejí lepší upload souborů, konkrétně Yahoo! UI Library Uploader, jQuery.MultiFile, FancyUpload, jQuery Ajax uploader, Mega Upload Progress Bar, Free ASP Upload, ColdFusion file upload progress a MooMultiple file upload.

Klasický formulářový upload je totiž nedostatečný. Dokáže nahrát najednou jen 1 soubor a neposkytuje zpětnou vazbu o postupu nahrávání. Zmíněné nástroje pak řeší jeden z těchto dvou problémů (případně oba) a nabízí uživateli snadný výběr a nahrání více souborů najednou včetně zobrazování progressbaru během nahrávání. Jak to dělají? Inu sáhnout po zcela jiné technologii, použijí Flash (resp. Flash komponentu na pozadí, takže na stránce si jí nevšimnete), který tyto možnosti obsahuje. HTML5 vícenásobný upload souboru řeší, ale byl doposud implementován pouze v Opeře, tudíž se na něj zatím nelze spoléhat.

Každopádně Flash řešení funguje, jen byste neměli vždy zapomenout jako alternativu nabídnout i klasické formulářové řešení. (Pozn. redakce: Argumentace dostatečnou penetrací Flashe mezi uživateli je v tomto případě lichá, protože jak se v redakci opakovaně přesvědčujeme, existují Flash uploadovací řešení, které na některých konfiguracích záhadně nefungují. Klasický HTML formulář pro upload je v takovém případě poslední záchranou.)

Vystudoval jsem biochemii. Vymyslel a založil Zdroják. Aktuálně ho vedu. Nejsem váš hodný tatínek. Nebudu vás brát za ručičku. Dělám tu zlého moderátora. Smiřte se s tím!

Komentáře: 9

Přehled komentářů

v6ak Flash na mobilu
McBig prosim o upřesnění - 1 soubor najednou
Martin Hassman Re: prosim o upřesnění - 1 soubor najednou
McBig Re: prosim o upřesnění - 1 soubor najednou
Martin Hassman Re: prosim o upřesnění - 1 soubor najednou
v6ak Částečně
Martin Hassman Re: Částečně
karf Záhadné nefunkčnosti
Martin Hassman Re: Záhadné nefunkčnosti
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=496