Jak vypadají widgety podle W3C

Peter-Paul Koch na svém blogu představuje widgety, které standardizuje připravovaná specifikace Widgets od W3C (ano, přesně ta specifikace, která je v konfliktu s patentem Applu). PPK se domnívá, že widgety se stanou budoucností mobilního webu, protože jsou jednoduché na vytváření (HTML, CSS, JavaScript…) a šetří přenesená data.

Widget je webová aplikace, kterou si uživatel nahraje do svého mobilního zařízení a spouští jako běžnou aplikaci. Myšlenkou samozřejmě je standardizovat tyto widgety pro všechna mobilní zařízení a vytvořit tak jednotnou platformu. To je ovšem hudba budoucnosti. Za rozpracovanou specifikací dnes stojí Opera Software a Vodafone (nedávno začala spolupráce s T-mobile). Více se o widgetech dozvíte v textu Introduction to W3C Widgets. Co myslíte, mají W3C widgety šanci stát se jednotnou platformou pro mobilní zařízení, jaká tady dosud chybí?

Vystudoval jsem biochemii. Vymyslel a založil Zdroják. Aktuálně ho vedu. Nejsem váš hodný tatínek. Nebudu vás brát za ručičku. Dělám tu zlého moderátora. Smiřte se s tím!

Komentáře: 4

Přehled komentářů

blizz_boz RE: Jak vypadají widgety podle W3C
Martin Hassman RE: Jak vypadají widgety podle W3C
Stefan RE: Jak vypadají widgety podle W3C
Martin Hassman RE: Jak vypadají widgety podle W3C
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=658