Jarní Code Camp je u konce, vrcholí přihlášky na letní večerní kurzy

Koncem května skončily akcí Project Demo Day v prostorách žižkovského xPORTu tři intenzivní večerní kurzy mobilního vývoje. Lekce, které probíhaly jednou týdně pod vedením zkušených lektorů z partnerských firem Ackee a Usertech, se zaměřily na vývoj mobilních aplikací pro Android, iOS a hybridní vývoj v Ionic/React Native. Kromě „suché” teorie, měli účastníci campu možnost si vyzkoušet i práci na reálném projektu. Ve 2-4členných týmech pracovali Codecampeři na sedmnácti menších projektech.

Mentoři projektů byli z řad partnerských firem. Jarní Code Camp aktivně podpořily firmy Miton, Skrz.cz, Usertech, Heureka, Bonami, Alza nebo Twisto. „Oceňuji nadšení a týmovost účastníků Code Campu. Zapálení vyzařovalo jak ze studentů, kteří se přišli učit novým věcem, tak z ostřílených expertů. Různorodost účastníků Code Campu nám poskytla příležitost poznat zkušené vývojáře s tahem na branku, kteří se nebojí pouštět do zajímavých výzev. Pevně věřím, že někteří z nich rozšíří náš rozrůstající se mobilní tým,“ řekl Filip Bocek, vedoucí mobilního vývoje Alza.cz.

S mentoringem technických aspektů projektů pomáhali v některých případech i lektoři. Zkušenosti tedy bylo od koho sbírat. „Do kurzu jsem se přihlásil proto, abych se naučil vytvářet kvalitní aplikace, a myslím si, že mi tento kurz dal kvalitní základy, na kterých můžu dál stavět,” uvedl Jan Klíma, účastník kurzu vývoje mobilních aplikací pro Android.

Nadšení sdílí i další z úspěšných Codecamperů. „Code Camp předčil i má nejlepší očekávání. Díky skvělým lektorům jsem získal nejenom spoustu cenných zkušeností, ale také nové nadšení pro práci,“ řekl absolvent kurzu hybridního vývoje Daniel Suchý.

Jarní Code Camp úspěšně zakončilo 58 ze 74 účastníků, kteří do kurzů nastoupili. Nyní probíhají mezi Codecampery a partnerskými firmami jednání o další spolupráci. „Dostal jsem dvě oficiální nabídky práce od Skrz.cz a Usertech a dvě neoficiální na práci na menších projektech,” dodal Daniel Suchý. Statistiky úspěšnosti umístění však budou k dispozici až během srpna. „Byli jsme partnerem Code Campu poprvé a naši kouči Daniel Rys i Jan Václavík byli z úrovně celého programu a účastníků nadšeni. Rychle rosteme, máme čím dál více poptávek z USA, proto hledáme kvalitní lidi vlastně neustále. Code Camp nám přijde jako skvělý způsob, jak toto hledání zkombinovat s pomocí komunitě,“ uvedl Jan Beránek, zakladatel společnosti Usertech.

Code Camp nebude „zahálet” ani o prázdninách. Na léto jsou vypsány tři večerní kurzy webového vývoje (backend Java a PHP, frontend JS), které se budou konat dvakrát týdně. Novinkou je, že je možné se přihlásit na jeden z kurzů backendu i kurz frontendu a sestavit si tak na léto opravdu intenzivní camp 4x týdně. Je třeba však absolvovat přijímají řízení na oba kurzy (ale stačí samozřejmě podat jednu přihlášku a případně absolvovat jeden pohovor). Kurzy jsou opět určeny pro absolventy, případně i studenty posledních ročníků SŠ/VOŠ/VŠ nebo pracující programátory, kteří hledají další impuls v kariéře anebo změnu. Nebudou ale ani tentokrát pro začátečníky. Programátorské nadání a již mírně pokročilá znalost příslušného programovacícho jazyka je v tomto případě nutností.

Po výběrovém řízení bude rozhodnuto o přijetí maximálně pětadvaceti nejlepších do každého kurzu. Účastníci si hned na začátku zvolí, na jakém z nabízených projektů budou v týmu 3-5 lidí pracovat. Code Camp je nadále díky podpoře partnerských firem (Miton, Hotel.cz, Usertech, CDN77, Alza.cz, Skrz.cz, Previo, Bonami, Simpleway, Atoto.cz a dalších) zdarma. Přijatý účastník zaplatí pouze depozit ve výši 3 000 Kč, který mu, splní-li podmínky kurzu, bude po jeho skončení vrácen.

Uzávěrka přihlášek je 15. 6. 2016. Více informací a registraci najdete na http://codecamp.cz.

 

Komentáře: 1

Přehled komentářů

tomaskanok .
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=18388