JavaScript žene kupředu inovace webu

Není to mnoho let, kdy byl JavaScript mnohými vývojáři považován za čisté zlo. Dnes nejenže existuje řada aplikací, kteří JavaScript vyžadují, ale Eric Meyer ve svém článku JavaScript Will Save Us All zdůrazňuje význam JavaScriptu v rozšiřování nových webových standardů a v inovaci samotného webu.

Řada standardů ve všech webových prohlížečích plně implementována, ale je možné je implementovat pomocí JavaScriptu (vzpomeňme například nedávno zmíněnou knihovnu pro podporu webových fontů). JavaScript nám podle Erica ovšem umožní mnohem víc: Schopnost vytvářet vlastní „standardy“. Možná jste vždy chtěli vlastnost text-shake, která bude posouvat textem náhodně nahoru a dolů, jakoby se třásl. Nazvěte ji -myCSS-text-shake nebo podobně s řádným „vendor“ prefixem – protože teď jsme „výrobci“ my všichni!

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=166