3 komentářů k článku Jedenáct krutých pravd o HTML5:

 1. and

  Nesmysly

  Tak takhle profesionalne sestavenou snuzku nesmyslu, jsem uz hodne dlouho necetl. Ano HTML5 neni revoluce, ale uvadene priklady jsou hodne nesmyslne.

  1. Zopper

   Re: Nesmysly

   +1

   A když to rozeberu po bodech:
   1) co tohle má co dělat s html5, to je problém od prvního použití JS na cokoliv jiného než efekty.
   2) pokud jsem dobře pochopil, snaží se nám říct, že ferrari by se nemělo používat místo scanie :D
   3) viz bod 1, z bezpečnostního hlediska nevidím rozdíl mezi cookies a local storage a cookies se na to používaly už dávno
   4) při nešikovném návrhu aplikace vůbec nemusí být offline, aby bylo odesílání dat noční můrou
   5) tady bych řekl, že je na tom HTML v prohlížeči líp, než nějaký desktopový klient – uživatelé mají dosud (většinou) zafixované, že co je v prohlížeči, to je někde daleko na internetu, zatím co když je to aplikace, je to na pc. Každopádně zase nevidím souvislost speciálně s HTML5
   6) Jako kdyby se vynucené upgrady děly jen na webu… a navíc zase, v čem je to specifické pro html5?
   7) s fakty souhlasím, ale ty teorie tam… To si jsou jistí, že první OS schopné pustit více procesů měly taky všechny ty možnosti nastavovat NICE, přesouvat mezi prioritními úrovněmi…?
   8) to bych jako takový problém neviděl, s ohledem na množství článků o webm a podobně si troufám říct, že zkušený člověk ví, co a jak, a nezkoušený bude muset stejně hledat, stejně jako musel dřív.
   9) Fajn a co si zkusit napsat nějakou aplikaci využívající víc HW počítače (například pořádnou hru)? Nakonec skončíte s tím, že ladíte kód pro jednotlivé grafické karty a kombinace čipsetu a procesoru. A zase nic nového pod sluncem, tyto problémy tu jsou od začátku webu.
   10) Takže jestli to chápu – to že některé prohlížeče mají „tlačítko boost“ je špatné, protože musím ověřovat, jestli ten konkrétní návštěvník ho zrovna má, nebo ne? Ach jo, co na to říct… snad jen – tak to nepoužívejte a není co ověřovat.
   11) Bylo by sice fajn, kdyby všechny prohlížeče uměly to samé a stejně, ale nařizovat to? A jak by se to vynucovalo, pokud pominu fakt, že mám mít právo si udělat prohlížeč, který bude <b> implementovat jako <img> – a navíc současný stav je stejný, jako byl dřív – vlastně lepší, protože ty rozdíly se postupně snižují.

   celkový dojem: článek má vzbudit kontroverze a přivést čtenáře na web, což hodnotím výborně. :-)

   1. v6ak

    Re: Nesmysly

    Co jsem si přečetl to první, tak je to o tom, že nebude fungovat security by obscurity. Zbytek jsem pak neměl chuť číst.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2341