Nástroje na zkoušení JavaScriptu: jQuery zkoušečka a JS Bin

Pokud se učíte základům JavaScriptu nebo zkoušíte nový javascriptový framework, musíte procházet zdlouhavým kolečkem upravit kód příkladu, uložit, obnovit stránku v prohlížeči a podívat se na výsledek. Pokud vás takové kolečko unavuje, určitě vám přijdou vhod dva následující nástroje.

Autorem prvního je Adam Hořčica a jedná se o jQuery zkoušečku, na které si můžete zkoušet práci s frameworkem jQuery. Zapsané příklady se ukládají na serveru a pomocí vygenerované adresy se k nim můžete snadno vrátit nebo je poslat kolegům.

Druhý nástroj se jmenuje JS Bin a na rozdíl od prvního nástroje umožňuje zkoušet práci nejen s jQuery, ale i s dalšími frameworky. Zapsaný kód také umožňuje uložit na serveru. Autorem JS Bin je Remy Sharp, kterého inspirovat John Resig. Na práci s JS Bin se můžete podívat ve krátkém videu.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=50