20 komentářů k článku Jste „Taboholik“? Zkuste BarTab pro Firefox:

  1. David Mach

   Re: Chrome

   Ve Firefoxu mám běžně otevřená 3 okna a v nich dohromady okolo 160 záložek. Kvůli problémům s padáním FF jsem mj. zkoušel přejít i na Chrome, který používám jako sekundární prohlížeč. V momentě, kdy jsem měl v Chrome otevřeno 22 záložek prostě došla paměť (3 GB). Je to vidět i ve Správci úloh – Firefox nakládá s pamětí mnohem šetrněji a tak nemá problém pracovat s více než stovkou záložek. Padání FF jsem nakonec omezil tím, že jsem začal používat Flashblock…

   1. harvie

    Chromium - Dokonale funguje - KnowHow

    Já používám chromium a následující postup:
    1.) nastartuji, začnou se obnovovat panely (nebo je obnovím pomocí session manager pluginu)
    2.) shift+esc → task manager → zabiju vsechny panely (pluginy ne)
    3.) reloadnu taby se kterýma chci pracovat
    4.) když zkončím práci s flashovou aplikací nebo java appletem (což není tak často, protože používám youtube.com/html5 a adThwart), kliknu na ikonku, kterou jsem si přidal do gnome na panel a která spustí následující příkaz:
    pkill –9 -f ‚lib/mozilla/plu­gins/libflashpla­yer.so|lib/plu­gin.jar‘
    5.) když na system load appletu vidím, že paměť se blíží k 99% procentům, tak zopakuji kroky 2.) a/nebo 4.)
    pokud někdo máte problémy s nestandartně malou pamětí, lze pomocí commandline argumentů omezit počet procesů (a tím i využití paměti), které chrome používá (process per tab, process per domain, single process), ale jediný proces je docela nestabilní, když používáte pluginy…
    jediný problém je tedy snad s přepínáním tabů, kterých je hodně a nevejdou se na obrazovku (osobně myslím, že je to dobře protože i největší závisláci tak mají nějaký limit, nebo jsou motivováni používat 2 okna). mě většinou stačí mezi taby přepínat kolečkem myši nad lištou záložek, ctrl+tab / ctrl+shift+tab a ctrl+pgUp / ctrl+pgDn…
    jinak pro větší stabilitu systému jako celku spouštím chromium příkazem
    aoss chromium
    pro případ, že by se nějakému pluginu zachtělo blokovat mi ALSU pomocí OSS driverů…
    a pro větší rychlost používám chromium v GTK+ režimu (bez skinů), protože jsem takhle zaznamenal mírný nárůst výkonu (ikonky se dají změnit v nastavení gnome nebo GTK…)
    používám suspend-to-ram, ale uživatelům hibernate-to-disk bych doporučil chromium před uspáním vypnout (uspání pak jde rychleji). předtím je třeba nastavit, aby chromium při restartu otevřelo poslední taby (a případně je občas zazálohovat session managerem, což doporučuji také před přechodem na novou verzi chromia).
    Takhle se dá browsovat naprosto spokojeně…
    ovšem myslím, že by se dalo do chrome přidat nějaké tlačítko „RECLAIM MEMORY“, které by provedlo garbage collection ve všech otevřených tabech (tuším, že chromium si nechává v paměti otevřenou celou historii, aby bylo možné okamžitě přejít tlačítkem zpět… takhle by se dala paměť uvolnit a v každém otevřeném tabu ponechat jen aktuální pohled a z historie jen seznam URL adres – nikoli celé stránky)

    1. David Mach

     Re: Chromium - Dokonale funguje - KnowHow

     Díky za vyčerpávající návod. Věřím, že se Chrome k lepšímu stavu propracuje v krátkém čase. Ostatně Firefox byl za svou nenažranost do nedávna také kritizován. Jelikož v Chrome žádné tlačítko na vyčištění paměti v tuto chvíli není, tak se budu držet Firefoxu…

 1. x

  Čistě ze zvědavosti

  Čistě ze zvědavosti, na jakém rozlišení máte 138 tabů? Já tady na NTB (1280×800) mám momentálně 14, ve špičkách se dostanu řekněme na trojnásobek, ale to je orientace dost špatná. (Už jsou vidět jenom favikony webů…

  1. v6ak

   Re: Čistě ze zvědavosti

   To není jen o rozlišení, to je i o víceřadé liště, skupinách panelů (viz můj jiný příspěvek zde) apod.

  2. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: Čistě ze zvědavosti

   Jmenuje se to „TabGroups Manager“, odkaz z hlavy nevím a hledat se mi to nechce :)

   1. motyq

    Re: Další tip - vertikální tabbar

    jj musim souhlasit – pouzivam uz pres rok a nemuzu si to vynachvalit. vertikalni „tab s taby“ mam tak siroky, ze mi zbyva na zobrazeni stranek, na sirokouhlem monitoru, plocha s pomerem stran 4:3.

   2. v6ak

    Re: Další tip - vertikální tabbar

    Taky zajímavé rozšíření, snad autor píše dnes již lépe, než před lety, kdy psal Tabbrowser Extensions.

   3. v6ak

    Re: Další tip - vertikální tabbar

    Tak jsem ztahodil předsudky a vyzkoušel. To rozšíření má taky svoje místo, je spíše pro náročnější. VertTabbar zase funguje „hladčeji“. Na mém notebooku mi v VertTabBar mnohem lépe funguje třeba two-finger scrolling. (Spíš bych tomu, vzhledem k používání, měl říkat „thumb scrolling“.)
    Uvidím, možná se časem k tomu rozšíření ještě vrátím, ale zatím zůstávám u VertTabbar.

    1. stilett

     Re: Další tip - vertikální tabbar

     Záleží na množství tabů, jaké obvykle máte otevřené. Při velkém množství pomáhá uspořádání do stromu vizuálně sdružovat související taby.
     U mě to ovlivnilo způsob serfování. Funkci zpět používám zřídka. Když chci použít odkaz na stránce, kam bych se vracel, otevřu ho v novém tabu a po přečtení zavřu.
     Další příkladem jsou servery jako Zdroják – otevřu homepage a do tabů na pozadí si nechám otevřít všechny články a zprávičky, které mě zaujmou. Taby se ve stromě zobrazí jako potomci homepage. Díky stromové hierarchii celou dobu vidím, odkud jsem jaký odkaz otevřel. Pak musím třeba něco řešit, tak strom Zdrojáku sbalím. Později rozbalím a dočtu, nebo už nemám čas, tak ho celý najednou zavřu.
     Velké množství tabů mi dříve připadalo zbytečné. Ale když mám způsob, jak se v nich neztratit, zjistil jsem, že mi hodně tabů prostě vyhovuje mnohem víc.
     Jinak musím připustit, že rozšíření jsem si musel pečlivě nakonfigurovat, než mi vyhovovalo. Taky se občas stane, že se nějaká verze bije s nějakou verzí rozšíření Tab Mix Plus.

  1. iki23

   Re: Další tip - vertikální tabbar

   jj, pouzivam ve FF na vertikalni bar TabKit
   jinak na browseni pouzivam Operu bezne z 50–150 taby v 1–4 oknech, a to z duvodu prehlednosti, rychlosti a nizky spotreby pameti
   driv jsem tak pouzival ff, opera je vyrazne rychlejsi, vcetne nacitani pri startu. chromium ma prozmenu o dost vyssi spotrebu pameti uz pri par desitkach tabu.

   1. stilett

    Re: Další tip - vertikální tabbar

    TabKit se mi taky libí, ale mám problémy s kompatibilitou. Jednak mám problém, že mám Firefox 3.6 a TabKit je do verze 3.5. Ale to šlo vyřešit úpravou verze v souboru s rozšířením, potom jsem ho nainstaloval a fungoval (vypadalo to tak).
    Druhak se hádá s Tab Mix Plus (TabKit na nakompatibilitu sám upozorňuje a bohužel se neplete). Jak jsem již psal výše, Tree Style Tab s tím má taky občas problém, ale ten bývá rychle opraven (snaží se být kompatibilní). O Tab Mix Plus bych nerad přišel.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1289