Kevin Yank o pokročilém designu pomocí CSS

Kevin Yank, technický ředitel Sitepoint, v krátkém videu popisuje dnešní stav kaskádových stylů. Použití tabulek pro tvorbu designu je někdy stále ještě jednodušší než ladění kaskádových stylů pro více prohlížečů. Kevin se těší na příchod nových možností pro tvorbu layoutu, zejména na CSS tabulky.

Tabulky vytvářené nikoliv pomocí HTML značek (table, tr, td atd.), ale pomocí kaskádových stylů (vlastnosti display:table, display:table-row, display:table-cell a další) dokáží využít výhod tabulkového layoutu, ale přitom nemají jeho nevýhody (nesnižují přístupnost, udržují oddělení obsahu od vzhledu a nejedná se o zneužívání HTML značek k jinému nežli určenému účelu). CSS tabulky jsou podporovány v prohlížečích Firefox, Opera, Safari a nově také v prohlížeči Internet Explorer 8. Dokud ovšem na webu budou převládat verze IE6 a IE7, nebude je možné použít. A co si myslíte vy, bude následovat návrat tabulkových designů v jejich CSS podobě? (Zdroj: Standards Suck)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 2

Přehled komentářů

mystic CSS tabulky
McBig kdyz je desig tabulka ....
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=60