Khan Academy spouší nový program pro Computer Science. Je poměrně hravý.

Možná znáte výukové kurzy Khan Academy. Včera bylo oznámeno spuštění nového kurzu pro Computer Science. Přípravu měl na starosti John Resig (viz jeho vlastní představení projektu), celý kurz se soustředí na vizuálně zajímavé příklady a mohli bychom ho považovat více méně za jakési hraní s pohyblivými ukázkami, ve kterých studující mění konstanty v programu a zkoumají, co se ve výsledku stane (tzv. responzivní programovací prostředí).

Upravené výsledky můžete ukládat a snadno sdílet (na Twitteru či Facebooku) s přáteli a dalšími studenty. Chyby v programu jsou oznamované ve veselém duchu, viz obrázek (u některých překlepů např. v identifikátorech je studentovi rovnou nabídnuta oprava).

Nejedná se tedy o klasický kurz programování, jak jsme dnes zvyklí (což někteří lidé hned po spuštění kritizují), ovšem rozhodně se z něj můžete ledacos naučit. (A údajně to baví malé děti, které nikdy před tím neprogramovali. Což je tip pro tatínky, kteří nás čtou.)

Na projektu se podílel i Jamie Wong, který k němu napsal své vlastní představení. Oficiální představní od Johna Resiga a Salmana Khana (zakladatele Khan Academy) najdete ve videu.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2689