Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Konference LambdUp představí světové lídry funkcionálních jazyků v Praze

Konference LambdUp představí světové lídry funkcionálních jazyků v Praze

Zprávičky Různé

Popularizátor vědy v programování Philip Wadler, tvůrce Fable compileru Alfonso Garcia-Caro, softwarový inženýr z NoRedInk Ju Liu nebo autor knihy „Elixir in Action“ Saša Jurić patří mezi potvrzené řečníky druhého ročníku LambdUp. Letošním tématem této konference, která se obecně věnuje funkcionálnímu programování, budou jazyky ClojureScript, Elixir, Elm, F# a Reason a jejich propojení s objektově-orientovaným programováním. LambdUp se uskuteční 13. září 2018 v Praze. 

LambdUp již po druhé reaguje na celosvětový trend vývoje ve funkcionálním programování a přiveze do Prahy světové lídry jednotlivých jazyků. Naváže tak na první ročník, který proběhl 6. prosince 2017, a splnil misi propojit na jednom místě více jak 155 vývojářů z různých mezinárodních komunit funkcionálních jazyků.

Organizátoři LambdUpu pro tento rok rozšiřují zaměření na jednotlivé jazyky. Zatímco se minulý ročník věnoval především Elixiru, F#, Clojure, budou nyní přidány minimálně Elm a „ReasonML. „Vzhledem k faktu, že většina vývojářů v ČR píše především v objektově orientovaných jazycích a o funkcionálním programování má většinou jen malé povědomí, rozhodli jsme se jim ho přiblížit jak z teoretického, tak praktického hlediska. Mimo čistě backendových přednášek si na své přijdou i front-end vývojáři. ReasonML a Elm totiž hýbou front-endovou komunitou, a právě proto na LambdUpu nebudou chybět,“ říká Antonín Hackenberg, garant obsahu, a dodává „věříme, že tímto způsobem ukážeme vývojářům důvody a výhody, proč by se jejich pozornost měla ubírat právě tímto směrem a jak jim již nyní může vypomoci v jejich každodenní činnosti.“

Pozvání do Prahy tentokrát přijal popularizátor vědy v programování Philip Wadler, tvůrce Fable compileru Alfonso Garcia-Caro, softwarový inženýr Ju Liu nebo autor knihy „Elixir in Action“ Saša Jurić a další řečníci, jejichž jména budou odhalena později.

Hlavním organizátorem konference je digitální agentura Blueberry ve spolupráci se společností CN Group a obsahovými garanty jsou čeští lídři jednotlivých funkcionálních komunit např. Prague LambdaFSharpingči Elm Prague.

Bližší informace a detailnější program budou zveřejněny v průběhu nadcházejících měsíců. Nejaktuálnější informace je možné nalézt na webové stránce či sociálních médiích události: FacebookTwitter.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.

Pocta C64

Za prvopočátek své programátorské kariéry vděčím počítači Commodore 64. Tehdy jsem genialitu návrhu nemohl docenit. Dnes dokážu lehce nahlédnout pod pokličku. Chtěl bych se o to s vámi podělit a vzdát mu hold.