Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Blíží se konference o rozšířeních webových prohlížečů. Potřebujeme nové standardy?

Blíží se konference o rozšířeních webových prohlížečů. Potřebujeme nové standardy?

Zprávičky Webdesign

Za týden se v Mountain View v Kalifornii koná konference o rozšířeních webových prohlížečů. Účastní se jí Google, Microsoft a Mozilla. Na programu jsou jak přednášky technického charakteru (o tvorbě rozšíření prohlížečů), tak obchodního (co udělat, aby tato rozšíření byla úspěšná a schopná vydělat peníze). Registrace pro zájemce je stále otevřená, ostatní mohou sledovat alespoň blog konference.

Jedná se o první konferenci takového druhu. Jednotlivé prohlížeče nám vyrostly samostatné platformy, což je ke škodě jak vývojářů, tak uživatelů. Pokud totiž chce dnes vývojář vyrobit rozšíření prohlížeče, musí vytvořit takové rozšíření zvlášť pro Firefox, Internet Explorer případně Safari (a brzo přibude i Google Chrome), to je nákladné a málokdo si to může dovolit. Možnost oslovit svým rozšířením uživatele všech prohlížečů je dnes pouhým snem. Je proto pozitivní sledovat, že se jednotliví výrobci prohlížečů spolu na podobné konferenci sejdou.

Drobná přiblížení platforem prohlížečů jsou znát již dnes, např. vyhledávací moduly, akcelerátory a webslices fungují společně v Internet Exploreru a Firefoxu (pro poslední dvě jsou zapotřebí ve Firefoxu rozšíření). Jedná se o kapky v moři, ale ještě nedávno bychom si něco takového nedokázali představit. A přitom stačí jediné, aby se výrobci prohlížečů mezi sebou nedohadovali jen o webových standardech, ale otevřeli diskusi i o standardech, na kterých stojí prohlížeče jako takové. S ohledem na rozvoj webu jsou stále více potřeba.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.