Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Koření z JavaScriptové zahrádky uklidní Javascriptařovy nervy…

Koření z JavaScriptové zahrádky uklidní Javascriptařovy nervy…

Zprávičky JavaScript, Různé

Nálepky:

JavaScript Garden je web, který si dal za úkol shromáždit a publikovat dokumentaci k nejpodivnějším částem JavaScriptu – tedy k těm, které nejčastěji způsobují problémy, protože jsou „jiné“ než lidé běžně očekávali (či proto, že jsou, přiznejme si to, špatné). Naleznete tam například vysvětlení toho, jak vlastně doopravdy pracuje smyčka for .. in, co přesně znamená „this“ a kde (a proč) se sekne automatický doplňovač středníků.

Více též v článku na Mashable.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Vrána

Všude se píše (a opakuje to i odkázaný článek), že parsery vloží středník na místo, kde by jinak došlo k chybě. To ale nevysvětluje, proč se vloží tady:

return // sem se vloží
{ a: 5 } 

V tomto kódu přece k žádné chybě nedojde, což je v rozporu s tvrzením, které to má vysvětlovat. Zná někdo skutečný způsob, podle kterého parsery středník vkládají?

Pavel Křivánek

Norma ECMAScriptu speciálně upravuje automatické vkládání středníků u ++, –, continue, break, return a throw.

Ondřej Žára

Pro úplnost – http://www.ecma-international.org/publications/files/ECMA-ST/ECMA-262.pdf, stránka 26. Vkládání středníků se řídí o něco složitějšími pravidly, než je většinou zmiňováno, zde je důležitá zejména ta část o „restricted production“.

jchorvat

Bodkociarka (;) sa dava automaticky aj pred koncom riadku, ak sa nemylim…

Jakub Vrána

Nikoliv.

5
+ 2 

vrátí 7.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.