LambdUp – největší událost funkcionálního programování tohoto roku v Praze

Na nezadržitelně rostoucí zájem vývojářů o funkcionální programování se rozhodla odpovědět společnost Blueberry, která do Prahy pozvala experty českého a světového formátu napříč funkcionálními jazyky. Přednášky Erica Normanda, Andrea Leopardiho, Tomáše Petříčka a dalších odborníků představí na meetupu s příznačným názvem LambdUp již 6. prosince v pražském MeetFactory.

Událost je určena vývojářům, kteří chtějí získat základní povědomí o principech a konceptech funkcionálního programování, stejně jako těm, kteří mají zájem prohloubit své dosavadní znalosti jednoho z vybraných jazyků, tedy Elixíru, F#, Clojure a Elm.

První ročník LambdUp meetupu o funkcionálním programování, se uskuteční 6. prosince 2017 v MeetFactory v Praze. Už nyní se těší velkému zájmu a podpory ze stran českých funkcionálních komunit, které sdílí jeho záměr podpořit a sdružit odborníky a nadšence do funkcionálního programování napříč jazyky a technologiemi, a otevřít prostor inovaci.

Přednášky českých a světových expertů funkcionálního programování zaměřené na Elixír, F# a Clojure nabídnou nejenom představení těchto jednotlivých jazyků, ale i hlubší vhled do problematiky. Např. zatímco Eric Normand ve své přednášce „A Theory of Functional Programming“ zodpoví otázky „Co je funkcionální programování?“ a  „Proč bych ho měl používat?“, Andrea Leopardi bude hovořit na téma „Property-based Testing is a Mindset“ v Elixíru.

Účastníci se mohou těšit nejenom na jednotlivé přednášky, které budou probíhat v odpoledních a podvečerních hodinách, ale i praktické workshopy, doprovodný program a závěrečnou after party. 

Nejaktuálnější informace lze nalézt na webové stránce události, případně na sociálních médiích: Facebook, Twitter. Vstupenky je možné zakoupit zde.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=20584