Lepší písma na vašem webu pomocí FLIR

Cítíte se omezeni fonty, které můžete používat na webu? Rádi byste bohatší výběr? Na implementaci webových fontů v prohlížečích si ještě počkáme, ale už dnes můžete používat náhradní řešení jako je sIFR nebo FLIR, která nahradí vybraný text stránky Flashem nebo obrázkem. Zatímco první řešení vyžaduje Flash, druhé si vystačí se spuštěným JavaScriptem a generování obrázků nahrazujících text provede na serveru. Nutno poznamenat, že v obou případech stránka zůstává přístupná a i při absenci Flashe nebo vypnutém JavaScriptu bez problémů funguje (pouze nemá ony hezčí fonty, ale jen ty běžné).

Pro ukázku FLIR si zobrazte stránku Facelift se spuštěným a po té s vypnutým JavaScriptem. Článek Install FLIR – Typography Solution For The Web popisuje instalaci PHP nástroje pro FLIR. (Zdroj: CSS Globe)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=98