Lepší zmenšování obrázků v Internet Exploreru

Pokud zobrazujete ve webovém prohlížeči obrázek v jiných než jeho nativních rozměrech, nemusí být výsledek právě ideální. Je proto lepší, pokud si obrázek na požadovanou velikost upravíte sami. Někdy to ovšem není možné. Vývojáři Flickeru takovou situaci řešili a použili mj. trik -ms-interpolation-mode:bicubic;, který v Internet Exploreru 7 a výše zajistí výrazně lepší zobrazení zmenšeného obrázku. Vlastnost -ms-interpolation-mode používá tzv. vendor prefix ( -ms-), který zajistí, že ačkoliv se jedná o vlastnost specifickou pro Internet Explorer, výsledek je validní (byť si současná verze validátoru CSS myslí něco jiného).

Pokud tedy z nějakých důvodů potřebujete zobrazovat zmenšené obrázky, nic vám nebrání uvedené řešení použít. Univerzální řešení pro všechny prohlížeče totiž neexistuje (v ostatních prohlížečích by šlo pro změnu použít zmenšení obrázků pomocí JavaScriptu a canvasu).

Vystudoval jsem biochemii. Vymyslel a založil Zdroják. Aktuálně ho vedu. Nejsem váš hodný tatínek. Nebudu vás brát za ručičku. Dělám tu zlého moderátora. Smiřte se s tím!

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=360