Letošní mDevCamp opět rekordní. Největší zájem byl o rady, jak provozovat mobilní byznys

Jednodenní konference o vývoji mobilních aplikací je čím dál populárnější. Na největší československé setkání vývojářů mDevCamp 2015 dorazilo minulou sobotu více než 400 nadšenců. Tleskali přenáškám o internetu věcí a mobilní bezpečnosti, ale největší zájem projevili o zkušenosti z úspěšného řízení mobilního byznysu.

“Je dobře že jsme konferenci přesunuli opět do větších prostor,” konstatuje s úsměvem hlavní organizátor akce Michal Šrajer. mDevCamp se letos konal už po páté. Za tu dobu se změnil mobilní trh, ale i publikum konference. “Zatímco během prvních ročníků jsme nabízeli i témata pro vývojáře začátečníky, později pak pokročilé programátorské techniky, dnes se většina zajímá spíše o věci, které v učebnicích nenajdete – reálné zkušenosti s provozem mobilního byznysu a co všechno to obnáší,” popisuje Michal Šrajer.

0627-093956-h

Na úplné špičce zájmu byl Jan Ilavský, který prozradil něco ze své kuchyně nezávislého herního vývojáře. Velký zájem byl také o bratry Šaršonovi, kteři popsali svou cestu k vydělávajícím mobilním aplikacím.

Tradičně velký uspěch sklidil také večerní blok tzv. lightning talků – krátkých sedmiminutových přednášek nejen ze světa mobilního vývoje. V něm zazářil například Filip Hráček z Google se svou humorně pojatou “přednáškou o mobilech”.

Kromě těch nejlepších zástupců z československé scény, přijeli i hosté z Velké Británie, Německa, Finska, Polska a Rumunska. Zahraniční vystupující byli příjemně překvapeni, jak velká akce ve středu Evropy existuje a kolik nadšených mobilních vývojářů se zde dokáže sejít. Mezi nejoblíbenější patřil podle Michala Šrajera talk o designu mobilních aplikací z pohledu vývojáře, který přednesl Juhani Lehtimaki. Tahákem byla ale i témata související s bezpečností mobilních aplikací.

0627-104850-s

Jednou z oznámených novinek, které návštěvníci ocenili, bylo otevření zdrojových kódů k dnes už legendární aplikace SMS Jízdenka. Šlo o jednu z vůbec prvních rozšířených mobilních aplikací, které u nás vznikly. V minulosti SMS Jízdenka nasbírala řadu různých ocenění a vždy sloužila jako místo pro zkoušení nových technologií a postupů (velmi brzy například získala podporu pro hodinky s Android Wear).

Už teď mají organizátoři plnou hlavu plánů na příští ročník. “Jasným posunem, který už teď plánujeme, bude ještě větší otevření se světu. Rádi bychom pozvali nejen řadu u nás dosud neznámých mezinárodních řečníků, ale i zahraniční návštěvníky, aby i diskuse u kávy získaly nový rozměr,” líčí svoje představy Michal a doplňuje, že přesnou podobu témat určí až posun, který se v následujím roce v mobilním světě odehraje.

0627-094605-s

Pokud vás zajímá svět mobilníoho vývoje, zaregistrujte se do newsletteru  mDevCampu. Jeho čtenáři jako první dostanou odkazy na všechny konferenční materiály – prezentace řečníků, fotky i videozáznamy přednášek. Odběratelé newsletteru budou navíc tradičně ti úplně první, kteří se dozví o otevření registrací příštího ročníku a budou mít možnost zajistit si tak účast na mDevCampu 2016.

Organizátorem letošní konference byla společnost Avast Software. Hlavními partnery byly firmy IBM a MSD. Hlavními mediálními partnery jsou portály Zdroják.cz, SmartMania.cz a SvětAndroida.cz.

Fotogalerie z akce: http://bit.ly/mdc15-top

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=15223