15 komentářů k článku Má IE9 opravdu nejlepší podporu HTML5?:

 1. rooobertek

  ie10

  Obávam sa, že IE9 bude nová IE6. Neúplná podpora neúplne špecifikovanej technológie tu bude až kým nevyjde IE10. Ostatní budú už dávno HTML5 plne podporovať, ale IE bude zase raz to kurvítko, vďaka ktorému zošedivie nejeden kodér.
  Je úplne jedno, aký stav je teraz, problém je vývojový cyklus u mrkváčov.

  1. Karel

   Re: ie10

   Esli ono neni taky problem, ze tato neuplne specifikovana technologie je z jakyhosi mne neznamyho duvodu najednou skoro vsude predstavovana jako spasitel IT… Podle me je to porad tupy HTML, praseni jak svina, jakejsi hnusnej mix s CSS a javascriptem a jedina opravdu propagovatelna vyhoda tohoto bordelu na zbliti je, ze to „pojede“ vsude a jak vyplyva z tvyho komentare, tak to opravdu vsude stejne asi zas „nepojede“… to jsme opravdu tak blbi, ze se neumime domluvit na necem, na cem se budou dat rozumne programovat multiplatformni business APLIKACE? Nebo to ty hlavni firmy opravdu nechteji a vysledkem je tento bordel?

   1. Froggy

    Re: ie10

    Souhlasím. HTML+CSS+javascript je opravdu odporná kombinace pro (zejména firemní) webové aplikace. Určitě by se dalo vynalézt mnohem lepší a univerzálnější řešení. Jenže – například v počítačových sítích víme, že Ethernet není nejlepší technologie, přesto zvítězila… x86 architektura nebyla ve své době to nejlepší, přesto zvítězila. Tak to zkrátka ve světě chodí.

   2. Sten

    Re: ie10

    Jenže světu nevládnou nejlepší (a nejdražší) technologie, ale techologie dostatečně dobré a levné. HTML+CSS+JS je v tomto ohledu dostatečně dobrá technologie, takže se nikomu nevyplácí vyvíjet vlastní (tedy až na MS a jejich prakticky nikým nepoužívaný Silverlight, což je s ohledem na HTML5 spíše takový úlet á la Singularity).

  2. v6ak

   Re: ie10

   Nemusí. IE6 tu strašilo dlouho kvůli pozastavení vývoje (situace tomu nenasvědčuje) a bude tu kvůli nevybíravým změnám UI v IE7, na které tím mnozí odmítají přejít (to vyloučit nedovedu, ale konzervativci stejně spíše zůstali u IE6).

   1. Martin MalýAutor příspěvku

    Re: ie10

    Spíš než změny v UI bude za setrvávajícím rozšířením IE6 konzervativnost korporátní sféry, která se drží XP+IE6 ne proto, že by se jí nelíbilo UI, ale protože tato kombinace je sedm, osm let laděná a pro ni mají svoje intranety a aplikace. To je hodnota, která ve velkých společnostech má mnohem vyšší cenu než nějaká podpora nových webových technologií.

    1. v6ak

     Re: ie10

     „Já bych všechny ty intranety zakázala. Tyhle aféry všechny jenom obtěžují.“
     Omlouvám se, nedalo mi to.

     Teď vážně: Je to dobrý argument. Ale tato situace by nemusela nastat, kdyby tu IE6 nebylo tak dlouho bez nové verze. Celkově bych řekl, že tento argument také směřuje k tomu, že s IE9 tyto problémy být nemusí.

    2. povinná přezdívka

     Re: ie10

     Stačí si vzpomenout, jak ještě pár let zpět dodavatelé arogantně odpovídali na hlášené chyby webových rozhraní, že v MSIE to funguje a ostatní řešit nebudou.

     Teď jsou pro vlastníky tyto ŠPATNĚ NAVRŽENÉ A ODFLÁKNUTÉ aplikace brzdou. A dobře jim tak.

  3. Rdm

   Re: ie10

   Obávám se, že IE i kdyby byl ten nejdokonalejší prohlížeč (v podpoře standardů), bude vždy zatracován jen proto, že je to IE. IE9 je z prohlížečů poslední, kdo přišel s nějakou podporou HTML5 – FF, Opera, Webkit ty neúplně specifikované technologie protlačují mnohem déle, přesto je to zase IE, kdo je obviňován z toho, že něco možná zmrví.. já už vás lidi fakt nechápu…

 2. juraj

  tie najlepšie

  Povera, že hocijaký smiešny test povie pravdu o tom, ktorý prehliadač má najlepšiu podporu xy webových technológii, je tu asi odvtedy, čo nejaká Opera získala stovku v Acid3 teste. Snáď o pravdivosti tohto bludu ľudia porozmýšľajú aspoň po tom, čo aj zlý zlý IE kdesi vyhral.

 3. David Grudl

  Historie se opakuje

  Nejlepší podporu něčeho, co je nehotové a bude se ještě zásadně měnit, už jednou Microsoft měl. Jak to dopadlo? Specifikace se změnily, někdy úplně naruby, ale Microsoft z pochopitelných důvodů už otočit nemohl.

 4. VfB

  a přitom se stačilo podívat, kdo zprávu publikoval

  myslíte si, že by MS zveřejnil, že se jim něco nepovedlo nebo že něco nefunguje? to je jako si myslet, že volební program politické strany neskončí půl hodiny po vyhlášení výsledků voleb v recycle bin

  1. juraj

   Re: a přitom se stačilo podívat, kdo zprávu publikoval

   Výsledky testov, ktoré _zatiaľ_ patria do HTML5 Conformance tests, zverejnilo konzorcium W3, nie Microsoft.

 5. vks

  Co je na tom tak složité?

  Můžu se jen tak zeptat, co je tak složitého na implementaci poměrně jednoduché normy?
  Pokud mají jasnou specifikaci syntaxe a toho jak to má vypadat, tak to snad je jen otázka trochy práce. Je to uplně trapné, že se pokouší vydávat stále a stále nějaké verze které podporují jen některé části které se jim hodí…

  Takhle se můžeme vykašlat na nějaké html5 a můžeme se vrátit k html 4 s css 1, protože se nemůžeme spolehnout, jestli náš prohlížeč bude podporovat nějakou jinou deset let starou normu.

  1. Rdm

   Re: Co je na tom tak složité?

   No když je to tak strašně jednoduché, je otázkou, proč tu jednoduchou normu nepodporují na 100% všechny prohlížeče…

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1749